Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Słupsk pozwolenie na budowę, dokumenty, formalności
  • 518-665-335

Pozwolenie na budowę

Słupsk pozwolenie na budowę

Słupsk pozwolenie na budowę dokumenty, formalności

Pozwolenie na budowę to podstawa do rozpoczęcia większości inwestycji budowlanych. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji na terenie Słupska i okolic. Pomożemy w wyborze projektu domu, czy zakupu działki pod daną inwestycję, załatwimy formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę, a po zakończeniu budowy dokonamy zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Oferujemy obsługę geodezyjną (wytyczenie obiektu, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza) oraz nadzór kierownika budowy. Dodatkowo możemy przygotować wyceny oraz kosztorysy budowlane dla potrzeb banku (na drukach bankowych lub według własnych opracowań).

W imieniu Inwestora załatwiamy wszelkie formalności niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę:

  • wypis i wyrys z planu zagospodarowania lub decyzję o warunkach zabudowy

  • warunki techniczne przyłączeń poszczególnych sieci (woda, prąd, gaz)
  • zlecamy wykonanie map do celów projektowych
  • adaptacja projektu.

Każdy projekt gotowy – bez względu na to przez jaką firmę jest oferowany – wymaga adaptacji, która polega na dostosowaniu projektu do konkretnej działki oraz warunków położenia, ukształtowania terenu, nośności gruntu, strefy klimatycznej i głębokości przemarzania. Zaletą projektów typowych jest ich dostępność oraz atrakcyjna cena, są to jednak rozwiązania typowe, niekoniecznie dostosowane go naszych potrzeb. Pozornie zakup gotowego projektu jest tańszy lecz jego cena wzrasta gdy zamierzamy wprowadzić w nim istotne zmiany, wtedy ostateczny koszt projektu może przekroczyć kwotę za jaką wykonany zostałby projekt indywidualny. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zastanowić się nad wyborem projektu typowego lub indywidualnego.

Istnieje również możliwość prowadzenie robót budowlanych jedynie na podstawie zgłoszenia do właściwego urzędu, do tego typu robót należy m.in. budowa:

  • wolnostojącego parterowego budynku gospodarczego o powierzchni zabudowy do 25 m²,

  •  parterowego budynku gospodarczego związanego z produkcją rolną o pow. zabudowy do 35 m², przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
  • wiaty o powierzchni zabudowy do 25 m²,
  • altany o powierzchni zabudowy do 25 m²,
  • Dla powyższych obiektów oferujemy przygotowanie rysunków, opisów oraz dokonujemy zgłoszenia w odpowiednim urzędzie.

 

słupsk pozwolenie na budowę